Новий житловий простір стане домівкою для 140 переселенців, серед яких 20 родин діючих військовослужбовців, полонених, звільнених з полону та загиблих захисників України.
Участь у відкритті взяли начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Осипенко, голова гуманітарних програм Міжнародної організації з міграції в Україні Рігоберто Меса, начальник Маріупольської міської військової адміністрації Вадим Бойченко, Чернівецький міський голова Роман Клічук та ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Руслан Білоскурський. Під час заходу першим мешканцям урочисто вручили ключі від нових помешкань.
Соціальне житло облаштоване всім необхідним для комфортного проживання та відповідає принципам безбар’єрності. Для мешканців створено сучасну інфраструктуру, яка включає дитячі та спортивні майданчики, їдальню, перукарню, дитячі простори, кабінети психолога, лікаря, фахівця із супроводу ветеранів та інші сервіси.






Важливою складовою проєкту стало створення окремого простору для діяльності центру підтримки «ЯМаріуполь». Від початку повномасштабного вторгнення команда хабу допомагає маріупольцям вирішувати соціально-побутові питання, працювати з документами та адаптуватися до нових умов життя. Відтепер ця робота продовжуватиметься на базі нового житлового комплексу.
Реалізація проєкту стала результатом ефективної співпраці державних органів, місцевої влади та міжнародних партнерів. Створення комфортних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб залишається одним із важливих напрямів роботи Чернівецької обласної військової адміністрації.






«Нове соціальне житло покликане не тільки забезпечити людей дахом над головою, а й створити умови для відновлення, адаптації та інтеграції тих, хто через війну був змушений залишити рідний дім. Дякую усім партнерам за реалізацію цього надзвичайно важливого проєкту. А родинам бажаю знайти тут спокій, тепло і той особливий маріупольський затишок, який вони бережуть у своїх серцях, незважаючи на те, що знаходяться далеко від рідного дому.
Я впевнений, що після перемоги України і відновлення територіальної цілісності нашої держави — кожен ще матиме можливість повернутися туди, де народився і зростав», – зазначив начальник Чернівецької ОВА Руслан Осипенко.








